Yalova Turizmi Geniş Bilgi


Arkadaşlar ben Yalovalı değilim ama Yalovayı çok severim ve yazları genelde oraya bağlı olan bir beldede geçiririm..ilk turizm konumda buranın bilgilerini vermemin nedeni budur….yazılar ve resimler alıntıdır…kendi çektiği Yalovayla ilgili resimleri bulunan arkadaşlarda ekleme yaparak konuya katkı sağlayabilirler…..Kentin tarihi, turizm faaliyetleri ve kentlilerin uğraşlarıyla ilgili bilgilerin dışında ATATÜRK ile ilgili özel bir bölüm bulabilirsiniz….

DOĞA TARİH SPOR TURİZM KENTİ YALOVA….. Devamı…

Pamukkale Travertenlerinin Fotoğrafları


Pamukkale


pamukkaleBulutların gölgesinde yeryüzünün doğal güzelliklerinden payını düşeni fazlasıyla alan Pamukkale, doğal kaynaklar açısından da çok şanslı bir coğrafyada yer alıyor. Pamukkale, her geçen gün daha fazla ilgi gören ve umut bağlanan termal turizm merkezleri açısından çok zengin kaynaklara sahip Denizli’ye 17-18 kilometre uzaklıkta bulunan Pamukkale’yi iki ayrı açıdan gezmek lazım. İlki, o meşhur, herkesin bildiği travertenlerin Pamukkale’si, diğeri antik Hierapolis kenti. Bu iki kesim içiçe geçmiş olarak varlığını sürdürüyor.

Yakın bir zaman öncesine kadar, travertenlerin olduğu bölge otel ve motellerle doluydu. Bu binalar bir süre önce biri hariç yıktırılmış, çevre oldukça temizlenmiş. Ama yine de o bembeyaz travertenler eski havasında değil. Travertenlerin oluşumunu sağlayan kireçli kaynak suyunun yetersizliği nedeni ile Pamukkale yirmi kadar bölgeye ayrılmış, her gün belirlenen birkaç bölgeye su verilebiliyor.

Devamı…